‍ ‍ 🔰شهید قاسم سلیمانی در پیش روی خود «دین»، «قرآن»، «اهل بیت»، «نظام» و «ایران» را می‌دید/ او همه‌ی کارهای خ…

‍ ‍ 🔰شهید قاسم سلیمانی در پیش روی خود «دین»، «قرآن»، «اهل بیت»، «نظام» و «ایران» را می‌دید/ او همه‌ی کارهای خود را توفیقات الهی می‌دانست/ شهید سلیمانی به فکر این بود تا دین، وطن، کشور، ناموس و آب و خاک را حفظ کند

🔺آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی:

🔻اینگونه نیست که اگر قلبی بخواهد خدایی بیاندیشد، زحمت داشته باشد، خیر! بلکه باید مواظب باشد تا گرد و غباری بر قلبش ننشیند و اگر نشست سریع غبار روبی کند! شهید حاج قاسم سلیمانی این فطرت را حفظ کرد و اگر به خصوصیات بشری، غباری نشست، سریع غبار روبی کرد! «آینه شو تا بردت سوی دوست» چرا ما قاسم سلیمانی نشویم؟!

🔻آن شهید اصلا به این فکر نبود که به بهشت برود، گر چه بهشت می دهند! « تو بندگی چو گدایان به شرطِ مُزد مکن * که دوست خود روش بنده‌پروری داند»! آدم حیف است که وقتی نزد «کریم» رفت درخواستی داشته باشد، او خودش ادا می کند! شهید سلیمانی فهمید که در پیش خدا نباید بگوید که من چکار کردم و چکار نکردم، او همه‌ی کارهای خود را توفیقات الهی می‌دانست!

🔻شهید قاسم سلیمانی به فکر پشت جبهه نبود، در پیش روی خود «دین»، «قرآن»، «اهل بیت»، «نظام جمهوری اسلامی» و «ایران» را می دید و آن ایرانی که در روبرو می دید غیر از ایرانی است که دیگران در خانه گذاشتند و رفتند! خیلی فرق است! یک وقت هست کسی می گوید زودتر جنگ تمام شود تا من به شهر خودم برگردم، و گروهی دیگر می گویند خدایا من آمدم دین تو را حفظ کنم نه اینکه سالم بر گردم! شاگرد این مکتب قاسم سلیمانی بود که به فکر این بود تا دین، وطن، کشور، ناموس و آب و خاک را حفظ کند./ پایگاه اطلاع‌رسانی اسراء.

جان‌فدا
#جانفدا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.