‍ 🔰شخصیت فراگیر حاج قاسم باید پررنگ‌تر مطرح شود/ شهید سلیمانی برای کل ملت ایران است

‍ 🔰شخصیت فراگیر حاج قاسم باید پررنگ‌تر مطرح شود/ شهید سلیمانی برای کل ملت ایران است

🔺دکتر حسین شهرستانی، مدیر گروه حکمت و هنر پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی، درباره انتخاب جان‌فدا، شعار سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی:

🔻شعار انتخاب شده، شعار مناسبی است، اما نکته مهم و قابل تأمل توجه به وجه فراگیر شخصیت شهید سلیمانی و کنار گذاشتن نگاه‌های تنگ نظرانه است؛ چرا که شهید سلیمانی برای کل ملت ایران است. ایشان با نگاه و افق بازی به مسائل می‌نگریست و باید این رویکرد مدنظر قرار بگیرد؛ به خصوص برای وضعیت فعلی جامعه که فضا به سمت دوقطبی شدن در حال حرکت است.

🔻شهید سلیمانی نباید صرفاً قهرمان جماعت انقلابی و حزب‌اللهی باشد و مهم است که فراگیری شخصیت ایشان در نظر گرفته شود. همه ما صحبت‌های شهید سلیمانی که درباره دختری بد حجاب گفته بود که مانند دختران خود ما و مانند خانواده ماست را به یاد داریم، ولی متاسفانه بعد از شهادت ایشان ندیدم که این موضوعات از رسانه‌های عمومی پخش شود؛ هر چند که مردم آن را شنیدند و شخصیت والا و فراگیر شهید سلیمانی را درک کردند.

🔻همانطور که در مراسم تشییع ایشان از همه طیف‌ها آمدند و حضور پیدا کردند، باید از چهره حاج قاسم سلیمانی به عنوان چتری فراگیر استفاده کنیم، و اصلی‌ترین نکته مطرح شدن چنین گفتمانی در بازنمایی چهره ایشان است.

جان‌فدا
#جانفدا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.