🖇اختصاصی 📌سلیمانی نیوز | پا‌به‌پای حاج قاسم، نوشتم/ تحلیل…

🖇اختصاصی
پا‌به‌پای حاج قاسم، نوشتم/ تحلیل ۲۰ سال فعالیت حاج قاسم در ۳۵۰ صفحه

🔺گفت‌وگوی خواندنی با دکتر سعدالله زارعی

🔸بنده حدود یک‌سالی روی این کتاب کار کردم و مطالبی که من در این کتاب نوشتم، تحلیل عینی دو دهه‌ تحولات منطقه است که سردار سلیمانی در قلب و کانون این تحولات بوده است. در این کتاب تلاش‌شده تصویری از منطقه‌‌ای را که سردار سلیمانی با دو دهه مجاهدت ساخته به مخاطب نشان بدهد. لذا، این کتاب مجموعه‌ای از مقالات است که در مقاطع مختلف در رابطه با تحولات نگاشته‌شده و حدود ۳۵۰ صفحه است. اگر کسی این کتاب را مطالعه کند، می‌‌تواند مختصات این دو دهه از فعالیت‌‌های سردار سلیمانی در منطقه را مورد ملاحظه قرار دهد و نسبت به قضایای آن اشراف پیدا کند.

🔸منظورم از این نام‌گذاری این بود که سردار سلیمانی هرجا رفته و اثری به‌جاگذاشته، آن صحنه را تجزیه و تحلیل کردم. گویا نویسنده در صحنه‌‌های مختلف همراه شهید بوده. البته خیلی دور از واقعیت نیست به‌خاطر اینکه من در طول این دو دهه تقریباً در صحنه‌های مختلف مأنوس و دمخور شهید بزرگوار بودم، حرف‌ها و تحلیل‌‌هایش را شنیدم و نگاهش را می‌شناختم. لذا، این کتاب بازتاب‌دهنده‌ نگاه سردار سلیمانی به قضایای منطقه و گویای زبان ایشان است.

🔸ما باید به خصوصیات روحی و روانی و شخصیتی سردار بپردازیم و از این مسئله غافل نباشیم. مثلاً، باید بدانیم که ایشان در چه چهارچوب ذهنی، عقیدتی و با چه خاطرات و تجربه‌ای وارد چنین موضوعاتی شده است. من یک‌سری از این موضوعات را در مصاحبه‌ای توضیح دادم و گفتم که منطق سردار چه بوده است. ما هنوز هم در این مورد کار نکردیم و شخصیت‌شناسی سردار سلیمانی انجام‌نشده، یا به تعبیری در اندازه‌ای که باید انجام نشده است.

🔸من پانزده سال سخن‌گوی سردار سلیمانی بودم و الآن هم هستم و می‌توانم ادعا کنم که آنچه نوشتم از نگاه سردار سلیمانی نوشتم. البته ایشان هم در زمانی به من گفت که من مطالب شما را می‌خوانم و این نگاه من را قبول داشت. من آنچه می‌نوشتم از نگاه ایشان بود و به این مسئله توجه داشتم. من در صحبت‌های سردار اجتهاد نمی‌کردم و همیشه پرورش‌دهنده‌ افکار ایشان بودم. این کتاب هم به‌معنای واقعی نگاه سردار را توضیح می‌دهد و اکثر این مقالات را سردار سلیمانی خوانده است.

🔸سردار سلیمانی، هیمنه‌ آمریکا را شکست و این اتفاق ترمیم‌شدنی نیست. این یک اصل است؛ چون آمریکا یکی از موانع اصلی ما بود. سردار، امید بقا را از اسرائیلی‌ها گرفت و این اتفاق باقی است و با شهادت سردار سلیمانی برنمی‌گردد.

#به_روایت_دیگران

🔻مطالعه کامل گفت‌وگو در:
🌐 https://slmn.ir/323

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.