‍ 📌سلیمانی نیوز | اکثر متهمان پرونده ترور شهید سلیمانی، از سران آمریکا هستند/ اقرار رییس جمهور آمریکا، سند مهمی در ارتباط با موضوعات حقوقی است

‍ اکثر متهمان پرونده ترور شهید سلیمانی، از سران آمریکا هستند/ اقرار رییس جمهور آمریکا، سند مهمی در ارتباط با موضوعات حقوقی است

🔺غریب‌آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر در گفت‌وگوی ویژه خبری:

🔸عامل اصلی ترور شهید حاج قاسم سلیمانی مشخص است و از ١٢۵ متهمی که مشخص شدند قاطبه آن‌ها از سران کشور آمریکا هستند. برخی کشورها هم اتباع آن ها درگیر این جنایت بودند.

🔸هدف ایران این است که در همکاری با عراق تمامی آمران و عاملان این جنایت شناسایی شوند.

🔸اقرار رییس جمهور آمریکا سند مهمی در ارتباط با موضوعات حقوقی است. به زودی پرونده کیفری تکمیل خواهد شد.

🔸نیابت های قضایی به ۹ کشور از جمله دولت آمریکا ارسال شده و در مورد نقش افراد و شرکت‌ها در پرونده ترور سردار شهید سلیمانی مورد سوال قرار گرفتند.

🔸باید از طرق سیاسی و دیپلماسی این کشورها را برای پاسخگویی تحت فشار قرار دهیم. هیچ کشوری که دخیل در این ماجرا بوده نباید مصون بماند.

🔸در ترور جنایتکارانه حاج قاسم سلیمانی مکاتبات و ملاقات بسیاری از سوی جامعه دیپلماتیک کشورمان انجام شد؛ در نیویورک و ژنو و وین مکاتبات در ارتباط با این پرونده به ثبت رسیده و ملاقات های مختلف انجام شده است.

🔸اقدام دیگری که انجام شده بحث تشکیل پرونده کیفری در دادگاه انقلاب است، برای اینکه محتویات پرونده کامل باشد همکاری با کشور عراق شکل گرفته است.

#سالگرد_دوم_حاج_قاسم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.