۵ هزار نیرو به موصل اعزام می‌شود/ آزادی قدس از اهداف حزب‌الله عراق است

«رحمان الجزائری»، دبیرکل «گردان‌های حزب الله» عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد تاکید کرد: این گردان‌ها طرحی مبنی بر اعزام بیش از ۵ هزار رزمنده برای پایان دادن به بحران و به طور مشخص بحران شهر موصل و بیرون راندن «داعش» از آن دارد. همانگونه که دارای استراتژی برای پایان دادن بحران ظرف تنها یک ماه را دارد.

13930627000132_PhotoA

کُردها همکار نظامی آمریکایی‌ها هستند

الجزائری با بیان اینکه این ۵ هزار رزمنده در ۳ گردان حاضر هستند، به نیروهای امنیتی عراق برای آزادسازی موصل ملحق شوند، افزود: کُردها به همکاری نظامی با آمریکایی‌ها روی آوردند و این اقدام برخلاف منافع ملی عراق است و ما تاکید می‌کنیم که هرکس علیه ما اقدام کند و تابعیت عراقی نداشته باشد، از ما نیست، تنها خواسته ما آزادسازی موصل از داعش است نه اینکه آن را از مردمانش بگیریم.

وی با بیان اینکه اختلافات سیاسی در عرصه داخلی عراق همچنان ادامه خواهد داشت و باقی خواهد ماند، گفت: اما این بدین معنا نیست که این اختلافات پای به عرصه نظامی بگذارد، آن هم تا زمانی‌که هدف غلبه بر گروه تروریستی تکفیری داعش باشد.

۲۰ هزار رزمنده به دستگاههای امنیتی محلق می‌کنیم

الجزائری توضیح داد: رزمندگان حزب الله آماده هرگونه جانفشانی هستند و همه از فرزندان عراق و از مریدان امام حسین (ع) هستند و در چارچوب نیروهای دفاع مردمی و براساس فتوای مرجعیت دینی عراق عمل می‌کنند و طرحی در دست است که ۲۰ هزار رزمنده را براساس تخصص و کارکردش به دستگاه‌های امنیتی و نظامی ملحق کند.

اما در خصوص محور مقاومت و امکان ورود آن به درگیری‌های سیاسی عراق وی توضیح داد: حزب الله عراق به استراتژی‌ها و مواضع ایران و لبنان در قبال عراق و حمایت‌هایی که از این کشور به عمل می‌آورند، احترام می‌گذارد و برخلاف آن عمل نمی‌کند. تاکنون نیز ورود حزب به عرصه سیاسی براساس ضرورت‌ها بوده و با هدف جلب حمایت احزاب بوده است و لاغیر.

برنامه حضور حزب‌الله عراق برای آزادسازی فلسطین

در عرصه منطقه‌ای نیز الجزائری تاکید می‌کند: گردان‌های حزب الله عراق دارای طرحی است که در مشارکت نیروهایش در قضیه فلسطینی نمود پیدا می‌کند و بخش اعظم برنامه ریزی‌ها و وقت گردان‌ها را به خود اختصاص داده است، چون براین باور است که فلسطین باید به زودی آزاد شود و بی‌شک پس از غلبه بر داعش در عراق راه آزادسازی فلسطین در پیش گرفته خواهد شد، قضیه‌ای که از نگاه بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی دور مانده و یکی از مهمترین دلایل آن این است که این کشورها به مزدوری برای آمریکا و رژیم صهیونیستی تبدیل شده‌اند.

وی براین باور است که جمهوری اسلامی ایران نقشی اساسی در قضیه فلسطینی ایفا می‌کند و این موضوع به خوبی از سیاست‌های آن آشکار و هویداست، از جمله اینکه ایران هیچ‌گاه با قضیه فلسطینی از بعد طایفه‌ای و قومی نگاه نکرده بلکه همواره موضعی مذهبی در قبال آن اتخاذ کرده است و ما امیدواریم که روزی فرا برسد که شاهد فروپاشی «اسرائیل» باشیم که هم اکنون داعش به ابزاری برای اجرای سیاست‌ها و اهدافش تبدیل شده و مستنداتی که رزمندگان حزب الله در دست دارند، وجود رابطه مستقیم بین داعش و «اسرائیل» را به اثبات می‌رساند.

به اعتقاد الجزائری سیاست رژیم صهیونیستی تضعیف کشورهای عربی از جمله عراق و سوریه و نابودی مقدسات مسلمانان از جمله اهل بیت علیهم السلام است، در حالی‌که در این میان به شدت از برنامه هسته‌ای ایران به شدت بیمناک است، چون از این واهمه دارد، این برنامه موجب پایان موجودیت این رژیم است و براین اساس اکنون خواهان براندازی نظام‌ها و حکومت‌ها در منطقه از جمله در عراق، سوریه، ایران و تمام کشورهای عربی و اسلامی است که این رژیم را دشمن خود می‌دانند.

وی تاکید کرد: ایران و حزب الله به رهبری سید حسن نصرالله و حزب‌الله عراق و همه رزمندگان و مبارزان منطقه می‌توانند ریشه رژیم صهیونیستی را در منطقه خشک کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.