روایت خبرگزاری آناتولی از حضور سردار قاسم سلیمانی در جنگ علیه داعش

خبرگزاری اناتولی ترکیه در گزارشی به حضور قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در جنگ علیه داعش در عراق پرداخت.

خبرگزاری اناتولی ترکیه در گزارشی به حضور قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در جنگ علیه داعش در عراق پرداخت.به گزارش حاج قاسم خبرنگار خبرگزاری آناتولی در عراق در گزارشی با عنوان “یک فرمانده سپاه در شکست محاصره آمرلی مشارکت کرد” نوشت:

یک منبع آگاه عراقی گفت که قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در عملیات شکست محاصره داعش بر شهر آمرلی مشارکت داشت.

شهر آمرلی در استان صلاح الدین عراق به مدت ۷۰ روز تحت محاصره داعش قرار داشت اما با حملات ارتش عراق،‌ داوطلبان مسلح شیعه و نظامیان کردستان عراق (پیشمرگه) این محاصره شکسته شد.

فیلمی نیز در اینترنت منتشر شد که نشان می دهد فردی که ادعا می شود قاسم سلیمانی است در کنار اعضای گروه های شبه نظامی شیعه به هنگام شکستن محاصره شهر آمرلی به شادی می پردازد.

همچنین عکسی نیز از همین فرد منتشر شد که او را در حال دست دادن با نظامی عراقی پس از عملیات شکستن محاصره شهر آمرلی نشان می دهد.
هنوز منبع مستقلی تایید نکرده که این فرد همان ژنرال قاسم سلیمانی است.

این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود ادامه داد: ما از حضور قاسم سلیمانی در آمرلی مطلع بودیم. ویژگی های فردی که در فیلم و عکس حضور دارد با سلیمانی مشابه است. علاوه بر این سلیمانی از ناحیه دست زخمی است و به هنگام حمل سلاح نیز این موضوع مشخص است.

تصویر منتشر شده از قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در شهر آمرلی عراق
381271_803

وی افزود: دست راست قاسم سلیمانی در جنگ عراق و ایران به دلیلی اصابت دو گلوله،‌ زخمی شد و او هم اکنون از این زخم رنج می برد.

یک شاهد عینی هم به خبرگزاری آناتولی گفت: قاسم سلیمانی را با چشمان خود دیدم و به او سلام کردم. او در حال بازدید از نیروهای شبه نظامی شیعه بعد از شکستن محاصره آمرلی بود که من به او سلام کردم اما گروه حفاظت از او اجازه عکس برداری نداد. محافظان حتی اجازه ندادند با او عکس بگیرم.خبرگزاری آناتولی ترکیه در این باره می نویسد:‌ قاسم سلیمانی به طور رسمی از سال ۱۹۹۸ تاکنون فرمانده کل نیرویی است که “قدس” نام دارد . قدس نام یکی از نیروهای سپاه است. در زمینه سیاست خارجی ایران قاسم سلیمانی به طور مستقیم از رهبر ارشد، آیت الله سیدعلی خامنه ای دستور می گیرد.

خبرگزاری آناتولی اضافه کرد که صحت فیلم منتشر شده از سلیمانی هنوز تایید نشده است. همچنین آناتولی نتوانسته است به واکنشی از سلیمانی یا مقامات ایرانی یا عراقی درباره فیلم منتشر شده دست یابد.

قبل از این روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، سلیمانی را یکی از مهمترین تصمیم گیران در سیاست خارجی ایران توصیف کرده بود.

یک پاسخ به “روایت خبرگزاری آناتولی از حضور سردار قاسم سلیمانی در جنگ علیه داعش”

  1. قاسم ایزدیان.خبرنگاروتحلیلگر گفت:

    درگزارش آناتولی نمیتوان صحت وسقم موضوع متوجه شد اما دنیا بداند ازشرق تاغرب وشمال تاجنوب عالم که همین سرداربزرگ ایرانی (سردارحاج قاسم سلیمانی) تحت الامر نائب حضرت بقیت الله الاعظم (عج) سرانجام فرماندهی کل نجات مظلومان عالم را خواهدپذیرفت وهموست که امروز آمریکا ازنامش میلرزد . آری آمریکا ازنام این سرداربزرگ ایرانی بلرزه می افتد که درسایه سار الهی رهین توفیقات وصحت افزون باشند این سرداربزرگ وکفرستیز اسلام سردارحاج قاسم سلیمانی . التماس دعا وهومعکم اینماکنتم./م شرم برائتلاف ضد داعش ( تفرقه افکنان غربی وعربی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.