نظر اوباما درباره قاسم سلیمانی/ کری: مایلم برای یک بارهم که شده او را ببینم

نام او در کانون سیاست و قدرت و درجهان اسلام، امیخته با رشادت و ازادیبخشی و رهایی بخشی است. قاسم سرمایه جاودانه جهان اسلام و هدیه بی نظیر خداوند به همه ایرانیان و محرومان جهان اسلام است.

به گزارش پایـگاه جوان انقلابی ؛  صادق خرازی سفیر پیشین ایران در لندن و سازمان ملل در مطلبی که در صفحه فیسبوک منتشر کرده نقل قولی از اوباما و جان کری رئیس جمهور و وزیر خارجه آمریکا درباره قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس آورده است که متن این یادداشت را می خوانید:

ـjavanenghelabi-Sadegh-kharazi-2

 

ـ

ـ

بنام خدا
خواستم امروز در مورد وجودی عزیز و دُرِّ یگانه ای بنویسم.

ـ
باخود گفتم اورا با عنوان “سردار” خطاب کنم ، دیدم سپاهیان “قدرتمند” و باصلابت وشایسته برخوردار از این عنوان کم نیستند.خواستم برایش از پیشوند “آقا ” استفاده کنم ،دودل شدم چرا که بازهم هستند فرزانگانی که زیبنده آنند.

عنوان دیگری جستم.با خود گفتم او کسی است که بسیاری از “سیاست پیشگان” و”سیاست سازان”در حوزه پیرامونی مان از او دراندیشه ولرزانند. امروزه او بسیاری از مرزهای عالم اسلام یعنی از یمن گرفته تا دشت قبچاق وسرزمین اویغورها، از مدیترانه و دجله و وفرات هلال خصیب تا رود سند و کشمیر ، وبا عشق به ایران و ایرانیت،اسلام و ائمه اطهار سلیمان وار بر قالیچه باور و شهادت و جهاد سوار، وهفت اقلیم را در می نوردد.

بقول ملک الشعرای بهار:
وز پس اسلام رو وانگه ببینی بی خلاف // “کز حلب تا کاشغر میدان سلطان سنجر است”
این همان ملک است کاندر باستان بینی در او // داریوش از مصرتا پنجاب فرمان گستر است
از خدا غافل مشو یک لحظه در هر کارکرد // چون تو باشی با خدا هرجا خدایت یاور است

ـ

ـ
او همان کسی است که اوباما ریس جمهور ایالات متحده درباره او به العبادی نخست وزیر جدید عراق گفته است:” او دشمن من است ولی من برای او احترام ویژه ای قایل هستم”.یااینکه جان کری وزیرخارجه امریکا به دکتر جواد ظریف وزیرامورخارجه ایران اسلامی گفته است که اگر برای یکبارهم شده مایل است او را به بیند.

ـ
ولی با همه این اوصاف این سرباز وطن اسلامی خود را “سیاستمدار” نمیداند.

ـ
او روستا زاده ای نجیب و مهربان ودرد کشیده ای ازطبقات فرودست خطه کرمان است.با اینکه عنوان رسمی او “سردار سرلشگر قاسم سلیمانی ” است و موجب عزت جمهوری اسلامی ایران نیز هست، ولی مردم کوچه و بازار و همرزمانش اورا بنام “حاج قاسم ” میشناسند.چرا که او انسان “مخلص “و “مردمی” است.ولی خوب در این دور و زمانه تعداد”حاجیان” هم کم نیستند.

پس چه کنم؟ چه بنامم اورا ؟ با چه صفاتی و چگونه خطابش کنم؟… ولی مثل اینکه زیاد هم مشکل لاینحلی نیست. بگذارید صفات اور اکه بر شمردم ردیف کنم.او “قوی وقدر”است.او “آقا”است. او “سردار” و “سپهسالار” ودر عین حال “سیاستمدار”است.او “مخلص” و “مردمی” است.اگر حروف اول این صفات را که او متصف به آن است سرهم کنم مشکل حل میشود.
آری قاسم قاسم است. به عنوان و لقب و صفت نیاز ندارد.

ـ

قاسم محسنات بسیار زیادتری هم دارد. او به هیچ خط و سیاستی وابسته نیست.انسانی مستقل وهوشمند و کامل است.چون او در سایه خانواده دهقانی پرورش یافته بخوبی رمز و راز پیوند و قلمه زدن و تکثیر نهال و درخت را میداند. اکنون او خود را تکثیر کرده است.بدان معنی که هزاران هزار نهال قاسم سربدار در زیر دست او بدرختان تنومندی بدل گشته اند که امروزه در جهان اسلام آماده جانفشانی هستند. سلامتی و عزت و موفقیت او ارزوی همه انسان های فرهیخته و دلسوز عالم است.

ـ
نام او در کانون سیاست و قدرت و درجهان اسلام، امیخته با رشادت و ازادیبخشی و رهایی بخشی است. قاسم سرمایه جاودانه جهان اسلام و هدیه بی نظیر خداوند به همه ایرانیان و محرومان جهان اسلام است.

ـ

پس سلام بر قاسم…

خدا نگهدارت قاسم…

28 پاسخ به “نظر اوباما درباره قاسم سلیمانی/ کری: مایلم برای یک بارهم که شده او را ببینم”

 1. ناهید گفت:

  سردار،پدرم عکس شما. و سید حسن نصراله رو داخل گوشیش ریخته و همیشه براتون دعا میکنه میگه کسی که با داعش و اسراییل میجنگه تو قلب من جا داره
  من هم براتون دعا میکنم خدا حافظ شما و همه ی ادمهای درستی باشه که همراهتون با نیت خدایی مبارزه میکنند
  سردار ای کاش همه ی همردیفاتون مثل خودتون بودند آزاده و با. دیانت
  یا صاحب الزمان
  انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم

 2. ناهید گفت:

  سردار،پدرم عکس شما. و سید حسن نصراله رو داخل گوشیش ریخته و همیشه براتون دعا میکنه میگه کسی که با داعش و اسراییل میجنگه تو قلب من جا داره
  من هم شما رو خیلی دوست دارم و برای سلامتی.تون دعا میکنم

 3. صبا گفت:

  نسخه چاپیارسال به دوستان
  خیال راحت حاج قاسم در عراق+عکس

  تصاویر پیش رو علمدار لشکر اسلام را در سپاه پاسداران در استان دیالی نزدیک جبهه جلولاء و سعدیه عراق در حال استراحت بعد از آزادی این دو منطقه نشان می‌دهد.

  http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/09/04/13930904000519_PhotoL.jpg

  http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/09/04/13930904000518_PhotoL.jpg

 4. صبا گفت:

  سردار وحید حقانیان سرتیم محافظان رهبر انقلاب در کنار حاج قاسم سلیمانی
  http://asna-alborz.ir/images/docs/000005/005595/images/10345993_594627033999169_6341734981078233143_n.jpg

  اقامه نماز حاج قاسم در میدان جنگ
  http://media.jamnews.ir/%d8%ad%d8%a7%d8%ac%20%d9%82%d8%a7%d8%b3%d9%85(12).jpg

 5. یازهرا(س) نام سردارشجاع وفرمانده سلحشورسبا ه ستاسلام امروز زینت بخش سرسرای قلوب آزادگان وآزادیخواهان جهان وبالخص مسلمین است واوبا که باید دست بسته دربرابراین سرداردلاوراسلام تعظیم نموده وسربخاکش برنهد .اوکیست ؟ جان کری وزیر خارجه آمریکا / شرمت بادای کری مگرکوری تو تاب زیارت سردار سلحشور مارابرتو میسورمیدارد؟ هرگز . مگراینکه بخاک کوی سردار اسلام برافتی وآن گاه ازسرشفقت وخضوع حاج قاسم بتوانی زائرش باشی که بازچنین لیاقتی درتونیست جان کری صهیونیست ! مرگ برآمریکا راهرگزفراموش میکنیم . حق نگهدار سردارحاج قاسم و همه یارانش و برای عاقبت بخیری همه ارادتمندان او طنین فریادمرگ برآمریکایمان قطع نخواهدشدآقای جان کری کوته فکر./م

 6. باسلام دردرج دیدگاه بن ده برخی کلمات بهمریخته است علت چیست ؟ استدعابرعنایت بپاسخ دارم. التماس دعا و اربعین حسینی(ع) تعزیت باد. نصرمن الله وفتح قریب وبرای سلامتی وتداوم صحت و سرفرازی سردارسپاه اسلام وهمه فداییان رهبرعظ.مای ولایت حضرت امام خامنه ای مدظله العالی صلوات./م

 7. Moahmad گفت:

  Doroode khoda Bar To Ey Sardar..
  Kash manam yeki az sarbazane shoma boodam.
  Ensanhayi mesle Shoma Parcham Va Namade Iran o Irani Hastan..

  Zende bashin. Yaali

 8. asghr hgt گفت:

  با سلام سردار اسلام از بسیجیان و جانبازان دوران جنگ تحمیلی هستم،تورا افتخار هر ایرانی و هر بسیجی میدانم،ارزو دارم که در رکاب شما برای اسلام و دولت جمهوری اسلامی جانفشانی کنم.از خوزستان شهر شهید پرور باغملک،اصغر حقیقت،۰۹۱۶۸۹۳۹۵۳۴

 9. امیر گفت:

  سردار قاسم سلیمانی کسی است که ندیده متوجه بزرگی او شده ایم

  سرباز اسلام و ایران=امیر حسن زاده

 10. پیروز گفت:

  السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین
  منم دوست دارم این دلیر مرد ایران رو از نزدیک ببینم به دستاش بوسه بزنم تک بودنش رو از تک یل ام البنین به ارث برده حاجیمون.خدا رحمت کنه مادرشون رو که چنین ابر مردی تحویل این خاک داده .
  از همینجا خدا قوت میگم به سردار به امید روزی که بتونم از نزدیک ببینمتون برام یه افتخاره اگه بنده رو قابل بدونن.ِیاعلی خیر پیش

 11. سرباز ولایت گفت:

  سلام بر سردار و سپهسالار سپاه امام خامنه ای (مدظله العالی)…عاشق ولایت، پیرو ولایت، قوت بازوان رهبر و آقایمان؛ همو که وقتی در کنار ولی اش قرار می گیرد شانه هایش را جمع می کند سرش را پایین می اندازد تا نکند قدش از ولی اش بلندتر باشد…همو که در نگاه به فتنه گران و آنانی که دل حضرتش را بدرد آوردند آنچنان غضبناک است که اهالی فتنه لرزه بر اندامشان می افتد…همو که در قتون نمازش اصلا در زمین نیست…آری چه بگویم …آرزویم دیدارتان است سردار …ورد زبانم دعا برای سلامتیتان است سردار… صحبت سر کلاسهایم در دانشگاه رشادت و اقتدار و ولایت پذیریتان است سردار…دیروز یکی از دانشجویانم گفت: میگویند سردار سلیمانی را در عراق مختار می نامند… گفتم حاج قاسم اسلام یکی است…فقط حاج قاسم…این زمانه کجا و آن زمانه کجا؟ حاج قاسم کجا و مختار کجا؟!!!مختار در کمک به مولایش دچار تردید شد… کوتاهی کرد>>چرا که اگر کوتاهی مختار و مختارها نبود یزید و یزیدیان به گور بابایشان میخندیدند که این چنین کنند با اولاد پیامبر…ولی حاج قاسم یکی است و بس …لحظه ای در اطاعت از ولی اش ؛ در پیمودن را همرزمان شهیدش کوتاهی و درنگ نکرد پس سردار سپاه عشق….ما را هم دعا کن ..ای کاش این دلنوشته ی من را حاج قایم بخوانند و بدانند که چقدر آرزوی دیدارشان را دارم…بدئانند که همیشه دعایشان میکنم دعایشان میکنم که سالیان سال سلامت باشند تا باشند که دل رهبرم بدرد نیاید باشند تا قوت بازوان آقایمان باشند باشند تا لبخند بر لبان شهدا باشد… تا نگویند چرا محاسن رهبرم هر روز سپید تر از دیروز است؟؟؟حاج قاسم خدا قوت!!!

 12. milad گفت:

  نوکرتم حاجی
  ایشالا پاینده و سرافراز باشی همیشه.

 13. طاهره گفت:

  من و تمام فرزندان شهید ب شما افتخار میکنیم.خداوند همیشه پشت و پناهتون سردار

 14. erfan گفت:

  بسم الله الرحمن الرحیم سردارسلیمانی محبوب دلها شده من شخصااین سربازامام زمان راازته دل دوسشون دارم خداوندپشت وپناهتان باشد

 15. با سلام و احترام.من محسن نیازی هستم.ساکن شیراز.میدانم و همه چیز را میدانم.به خداوندی خدا و خون امام حسین شهید.دست من را بگیربد..بسیجی گردان امام علی با سمت مدیر عملیات ودوره اموزشی تیراندازی با اسلحه دراگونوف (قناصه)را از سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد به اتمام رساندم.به خون حضرت ابوافضل و به سیمای معصوم شهید جهاد مغنیه قسمتان میدهم که دری از باب جهاد و شهادت باز کنید.دیگر نمیدانم چه بگویم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.