پیام «سردار سلیمانی» به همه جهانیان

انتشار تصاویر حضور سردار سلیمانی در عراق، سوریه و لبنان، حاوی پیام مهمی برای جهانیان است: «ایران حامی مسلمانان جهان، ملت های مظلوم منطقه و محور مقاومت است و بر این آرمان خود استوار خواهد بود».

 انقلاب اسلامی ایران از ابتدای تاسیس تا به امروز خود را ملزم به حمایت از مظلوم در برابر ظالم می‌داند. بر همین اساس از همان روز های اولیه پیوند نزدیکی با گروه های مختلفی از سوی انقلاب اسلامی  در سراسر منطقه‌ی غرب آسیا صورت پذیرفت و سبب شد تا ندای اسلام ناب در سراسر منطقه طنین انداز گردد و موجی از بیداری اسلامی را در سال‌های بعد به ارمغان آورد. اما مستکبران و عوامل مرتجع منطقه که دیگر تحمل افزایش حوزه‌ی نفوذ انقلاب اسلامی و بیداری ملت مسلمان منطقه را نداشتند، طرح مهار را در پیش گرفتند. طرحی که یک سمت آن استراتژی حوزه‌ی امن پیرامونی صهیونیست‌ها توسط غرب به سرکردگی آمریکا در آن دنبال شده و از سویی دیگر محور مرتجع منطقه به ویژه محور تکفیری – وهابی عربستان به دنبال یک دست سازی منطقه و جلوگیری از افزایش بیداری اسلامی است. لذا در این نوشتار به بررسی وقایع چند ماه اخیر در حوزه‌ی پیرامونی جمهوری اسلامی ایران می‌پردازیم.

دولت ساخته‌ی اسلام آمریکایی ( داعش) که در پس خیانت بعثیون ارتش عراق، توانسته بود بخش‌هایی از مناطق الانبار، موصل و… را در کنترل خود نگه دارد، این بار با ورود مستشاران جمهوری اسلامی ایران به این منطقه، محور مقاومت را در برابر خود دید و هر روز شاهد سقوط مناطق اشغال شده‌ی خویش است. رخدادی که از منظر امنیتی و راهبردی خطر نابودی گروهک تروریستی داعش را نوید می‌داد.

در همین راستا، ترکیه با حمایت از تروریست‌های تکفیری و عدم ورود مستقیم به ائتلاف موسوم به ضد داعش، منجر به قدرتمندی جریان تکفیری در منطقه شد و خسارت‌های فراوانی را بر ملت مظلوم عراق و سوریه وارد نمود که نمونه‌ی بارز آن مسدود سازی راه های مواصلاتی و حمایتی عین العرب از یک سو و حمایت تسلیحاتی و درمان تروریست‌های تکفیری از سوی دیگر است. بر همین اساس این رفتار دوگانه خشم و انزجار ملی – مذهبی را در افکار عمومی کشورهای منطقه به وجود آورد و سبب شد ترکیه و دیگر کشورهای حامی تروریست، مجبور به سرکوب معترضان داخلی شوند. اما این سرانجام رفتار دوگانه ی کشور ترکیه و هم پیمانان راهبردیشان، نبود.

hagh

سخنرانی علیه انقلاب اسلامی به عنوان تنها مدافع ملت مظلوم عراق و سوریه، منحصر به کشمکش‌های سیاسی در محافل بین‌المللی نگردید و علاوه بر رجز خوانی‌های رسانه ای موجی از تبلیغات و خبرپراکنی  بین‌المللی جهت‌دار بر ضد انقلاب اسلامی ایران در منطقه و جهان شدت گرفت.

سخنان وقیحانه‌ی دیوید کامرون در سازمان ملل، سخنرانی وزیر اماراتی و ادعای بی اساس جزایر ایرانی خلیج فارس، متهم سازی انقلاب اسلامی در دفاع از تروریست و… توسط وزیر امور خارجه‌ی عربستان و در نهایت هجمه ی خبری جریان اخوانیِ ترکیه بر موضوع دفاع ایران از ملت مظلوم سوریه و عراق، کار را به جایی رساند که انتظارات از دستگاه دیپلماسی بالا رفته و جریان مؤمن و انقلابی ایران خواستار پاسخگویی مناسب آن شدند.

در همین راستا، تبلیغات جریان موسوم به ائتلاف علیه داعش به رهبری آمریکا، موج خبری و هدفمندی را دنبال نمود که در آن سرکوب مقاومت و نماد سازی از استکبار به رهبری آمریکا در مبارزه با تروریست در صدر اخبار قرار گرفت تا جایی که حملات هوایی ائتلاف را تنها راه نجات ملت مظلوم عراق معرفی می‌نمود.

بر همین اساس جمهوری اسلامی ایران تنها کشور حامی مقاومت که از روز اول در کنار ملت عراق حضور داشت وارد عرصه‌ی رسانه ای شد. نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرماندهی سردار سرلشگر پاسدار قاسم سلیمانی که مدیریت میدانی مستشاران ایرانی را بر عهده داشت وارد جریان رسانه ای شد. حضوری که با انتشار عکس‌های مختلفی از صحنه های نبرد و خنده‌ی حکیمانه‌ی این سردار دلاور، خشم رسانه های بیگانه را دنبال داشت. اقدامی که چند وجه و راهبرد در آن ملاحظه شده بود‌:

حاج قاسم در صف نماز در عراق

الف‌) تقویت روحیه

یکی از مهم‌ترین نکات و راهبرد های نظامی هر جنگ حفظ، انسجام و تقویت روحیه‌ی نظامی و ایستادگی نیروهای عمل کننده و حمایت کننده است. نیروهایی که در صف اول مقاومت حاضرند و با دیدن مرد بزرگی همچون سردار سلیمانی نه تنها قدرت ایستادگی‌شان افزایش می‌یابد بلکه به راهبرد های حکیمانه‌اش، گوش جان می‌سپارند. بر این اساس، علاوه بر تقویت نیروهای در صحنه، این پیام به حامیان مقاومت رسانده می‌شود که جمهوری اسلامی ایران از منافع انقلاب اسلامی و ملت‌های مظلوم دفاع می‌نماید و از هیچ تلاشی برای آن کوتاهی نمی‌کند.

ب) حفظ اقتدار و صلابت نظامی

انتشار عکس‌های سردار سلیمانی در عراق، نوعی نمایش اقتدار و صلابت انقلاب اسلامی است که در این پیام را به گوش جهانیان می‌رساند: « انقلاب اسلامی ایران تنها حامی ملت‌های مظلوم است  و برای این کار از هیچ کشوری اجازه و یا اذنی نخواهد گرفت حتی اگر آن کشور دولت مستکبر و ددمنش آمریکا باشد». صدور چنین پیامی بسیار سخت و غیر قابل توجیه برای سران ائتلاف به اصطلاح ضد تروریستی داعش است که در دور یک میز به جای مبارزه با تروریست‌ها، تنظیم راهبردهای براندازی دولت‌های قانونی عراق و سوریه را دنبال می‌نمایند.

اما آنچه که باید به عنوان نتیجه گیری بیان داشت، انتشار تصاویر و نمایش حضور جمهوری اسلامی ایران در کنار ملت مظلوم عراق و سوریه است. راهبردی که با ارسال سلاح و تسلیحات به لبنان در چند روز پیش همراه گردید. چنین پیامی می‌توان علاوه بر نمایش صلابت و ایستادگی انقلاب اسلامی، هشداری برای ابرقدرت‌های پوشالی در سراسر جهان صادر نماید که جمهوری اسلامی ایران هیچ حرکتی را بدون جواب نخواهد گذاشت و دفاع از ملت‌های مظلوم و تنها، اولویت اساسی انقلاب اسلامی ایران است. لذا راهبرد اساسی انقلاب اسلامی ایران در زمینه‌ی مسائل اخیر منطقه ای، دفاع از کیان انقلاب اسلامی، حمایت از ملت مظلوم منطقه و در نهایت انسجام درونی امت واحده ی اسلام است که ددمنشانی همچون آمریکا، انگلیس، صهیونیست و مرتجعین منطقه به دنبال نابودی آن هستند.

6 پاسخ به “پیام «سردار سلیمانی» به همه جهانیان”

 1. قاسم ایزدیان.خبرنگاروتحلیلگر گفت:

  در آغازماه بیروزی خون برشمشیر . بیام سردارهمچون شمشیری برسران کفرجهانی لرزه می اندازد. تا طعم آزادی رابرآزادیخواهان وجام زهر بکام دشمنان توخالی اندازد که انشا.الله نصرمسلمین عنقریب به تکمیل است .

 2. نوکرت وحید گفت:

  خیییییییییییییییییییییییلی مردی حاجی
  اشاره کن تا اخرش باهات میام حاج قاسم

 3. میکاییل گفت:

  زنده باد ایران و ایرانی و غیرت ایرانی. واقعا افتخار میکنم که ایرانیم.درود به سپاه قدس.درود به سردار سلیمانی و همرزماش

 4. زهرا گفت:

  به شما و همرزمانتان افتخار میکنیم. عباس علی نگه دارتان

 5. کامران رحیمی مقدم گفت:

  جانم به فدایت شیر مرد عالم تشیع

 6. اصغر ظفری گفت:

  سلام بر مختار زمانه و درود بر شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.